Droga z Mazańcowic do Międzyrzecza Dolnego gotowa

Kierowcy już tamtędy jeżdżą. Właśnie odbył się odbiór końcowy drogi. To jedna z największych ostatnio inwestycji w powiecie bielskim – rozbudowa drogi Międzyrzecze Dolne-Mazańcowice.

Przebudowano odcinek o długości prawie 2,5 km, od ronda w Mazańcowicach do ronda w Międzyrzeczu Dolnym. Jest bezpieczniej, ponieważ droga została wzmocniona i poszerzona do 6,5 m, a po obu stronach powstało asfaltowe pobocze. Drogowcy przebudowali także zjazdy i skrzyżowania. Co ważne, powstało nowe odwodnienie wraz z kanałem deszczowym w rejonie ronda w Mazańcowicach, który ma odprowadzać wody z pasa drogowego do rzeki. Pojawiło się oznakowanie poziome, zamontowano bariery energochłonne, a wzdłuż poszerzonego pobocza- separatory ruchu. 

Jak mówi starosta bielski, Andrzej Płonka modernizacja tej drogi powiatowej była od dawna oczekiwana przez mieszkańców. -Z jednej strony sąsiedztwo strefy ekonomicznej, ważnego strategicznie i przyszłościowo przedsięwzięcia wójta gminy Jasienica, z drugiej jeden z elementów zabezpieczenia transportu na wypadek problemów na drodze ekspresowej S 52 do Cieszyna- mówi samorządowiec.  

Starosta bielski podkreśla, że na przebudowę tej drogi pozyskano pieniądze jeszcze z kończącej się edycji środków unijnych.

– Bardzo cieszę się, że to się udało. Kierowcy mogą już korzystać, a przed urzędnikami jeszcze żmudne rozliczenia – mówi Andrzej Płonka. 

Roboty ruszyły jesienią 2020 r. Na rozbudowę, która kosztowała ok. 8,5 mln zł pozyskano środki zewnętrzne: unijne (w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego) oraz z budżetu państwa- w sumie 60 % kosztów przedsięwzięcia. Wkład własny pochodził z budżetów samorządów: powiatowego (część środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych) oraz gminy Jasienica. 

To nie koniec prac drogowych w tym rejonie powiatu bielskiego. Jesienią zeszłego roku ruszyła przebudowa drogi powiatowej Rudzica- Międzyrzecze Dolne- Międzyrzecze Górne. Jest to inwestycja 2-letnia. 

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.