Zestawy do nauki języka polskiego oraz słodycze przybyłym do Bielska-Białej Afgańczykom przekazała organizacja Caritas diecezji bielsko-żywieckiej. 

Przedstawiciele Caritas wraz z ks. dyrektorem Robertem Kurpiosem udali się do rodziny Salima Jana Hussajana i Mohsedny oraz ich 10-miesięcznego syna Mohammada Adnana, a także do Siraja Uddina Zalanda. Pochodzący z Kabulu Afgańczycy początkowo przebywali w ośrodku dla uchodźców w Bezwoli, 11 grudnia dotarli do Bielska-Białej. 

Caritas niesie pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski. Wsparcia potrzebują zarówno osoby, które dopiero dotarły do naszego kraju, jak i te, które przebywają już w ośrodkach albo opuszczają je po zakończeniu procedury administracyjnej i rozpoczynają nowe życie w Polsce. Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie organizuje – kursy języka polskiego, dofinansowanie do wynajmu mieszkań, zakup niezbędnych artykułów, zajęcia wyrównawcze i animacje dla dzieci, wsparcie psychologiczne, kursy adaptacyjne do życia w Polsce oraz szkolenia dla nauczycieli z zakresu pracy z uczniem cudzoziemskim.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.