Po 20 latach autobusem do Kęt

Dzięki owocnej współpracy Gminy Czernichów z Beskidzkim Związkiem Powiatowo-Gminnym od 1 stycznia 2022 r. została uruchomiona komunikacja publiczna do Kęt. Rada Gminy Czernichów w grudniu 2021 r. podjęła uchwałę w sprawie udzielenia dotacji na realizację tego połączenia.

Stosowna umowa została podpisana przez Wójta Gminy Czernichów i Prezesa wraz z Wiceprezesem Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Warto podkreślić, że Gmina Czernichów przeznaczyła w budżecie na rok 2022 kwotę 616.000,00 zł na dofinansowanie transportu publicznego do Bielska -Białej i do Kęt.

Ceny biletów wynoszą:

 • BILET MIESIĘCZNY NA WSZYSTKIE LINIE: 140 zł
  do biletu stosowane są wszystkie dotychczasowe ulgi
 • BILET „50 PRZEJAZDÓW” WAŻNY 2 MIESIĄCE NA WSZYSTKIE LINIE: 140 zł
  (do tej pory bilet na 50 przejazdów obowiązywał jedynie na trasę, tylko przez miesiąc)
 • BILET DOBOWY OBOWIĄZUJĄCY NA WSZYSTKIE LINIE: 12 zł
  (obowiązuje pełny dzień kalendarzowy na nieograniczoną ilość przejazdów)
 • BILET JEDNORAZOWY: 4 zł
  (niezależnie od długości połączenia)

Dodatkowo utrzymane są bezpłatne połączenia dla dzieci do lat 4 oraz dla seniorów powyżej 70. roku życia. Tradycyjnie pasażerowie będą mogli zakupić wybrany bilet u przewoźnika w kasie bielskiego dworca przy ulicy Warszawskiej 7, lub w przypadku biletów jednorazowych bezpośrednio u kierowcy w autobusie, bez dodatkowej opłaty. Istnieje również możliwość doładowania biletu miesięcznego elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika tj. https://www.komunikacjabeskidzka.pl/doladuj-em-karte/#.

Nowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie https://www.komunikacjabeskidzka.pl/wyszukiwarka-polaczen/. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań pracownicy Komunikacji Beskidzkiej S.A. pozostają do dyspozycji mieszkańców pod numerem telefonu: 338168116 lub mailowo: dworzec@komunikacjabeskidzka.pl.

Gmina Czernichów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.