Powiat bielski zaprasza na „Spotkania z Kolędą”

Zgodnie z polską tradycją od Bożego Narodzenia aż do Święta Ofiarowania Pańskiego trwa wyjątkowy, przepiękny czas kolędowania i śpiewania kolęd. Przed nami XXI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Spotkania z Kolędą” im. P. Jakóbca pod honorowym patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki. 

W tym roku w ramach festiwalu zaplanowano trzy dni występów zespołów regionalnych, chórów i orkiestr działających na terenie powiatu bielskiego, a także zrzeszonych przy Polskim Związku Chórów i Orkiestr Oddziale w Bielsku-Białej. Koncerty te stały się coroczną tradycją, podtrzymującą piękny zwyczaj śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.  Świąteczna sceneria przystrojonych świątyń, stwarza niepowtarzalną atmosferę i dostarcza słuchaczom dodatkowych wrażeń.

Pierwszy zaplanowany koncert festiwalowy, w którym wezmą udział: Chór „Wrzos” z Głębowic, Orkiestra Dęta z Osieka i Chór Domu Kultury w Kozach odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 stycznia br. o godzinie 15.00 w Kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach.

Drugi dzień festiwalu przypada na sobotę 15 stycznia br. Występy uczestników festiwalu: Chóru „Zasolnica” z Porąbki, Luterańskiego Chóru „Graduale” z Bielska-Białej, Chóru Męskiego „Harfa” oraz Zespołu Ludowego „Jasieniczanka” rozpoczną się o godzinie 17.45 w Kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej.

Niedziela 16 stycznia br. to już ostatnia odsłona tegorocznej edycji „Spotkań z kolędą”. Tego dnia o godzinie 17.00 w Kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach zaprezentują się: Zespół Wokalny z Mazańcowic, Chór Mieszany „Lutnia” z Ligoty, Orkiestra Dęta z Mazańcowic, Chór Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, a także Chór Mieszany „Hejnał” z Mazańcowic.  

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.