Informacja w sprawie wsparcia finansowego w formie „Bonu Żłobkowego”

Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2022 roku weszła w życie ustawa o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym (Dz.U. z 2021 r poz. 2270). Wprowadza ona między innymi Bon Żłobkowy w wysokości 400 zł miesięcznie na dzieci od 1 do 3 roku życia.

Finansowe wsparcie znacząco obniży wysokość czesnego w miejscach opieki nad dziećmi w takich placówkach jak żłobek, klub malucha, dzienny opiekun. Jest to bardzo istotna informacja dla wszystkich Rodzin najmłodszych dzieci, w których jeden z rodziców zastanawia się nad powrotem do pracy!

Przypominamy, iż na terenie naszej gminy działa „Żłobek w Sadzie”, znajdujący się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na Dzielcu gdzie obecnie trwają zapisy na rok 2022.

Więcej  informacji można uzyskać bezpośrednio u Państwa Sapetów- dyrekcji placówki pod numerami telefonów: 693190960 oraz 697909134 lub na stronie internetowej www.zlobekwsadzie.pl.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.