Ocieplenie noworoczne – komunikat narciarski

Nie ma dobrych warunków, na trasach duże przetarcia. Przed wyjazdem w góry warto zorientować się na oficjalnych stronach stoków, jakie warunki aktualnie panują.

Ze względu na ostatnie dodatnie temperatury warunki narciarskie są gorsze. Na niektórych trasach występują miejscowe ubytki śniegu. Nie odstrasza to jednak właścicieli, którzy informują na swoich stronach, że na trasach pracuje system naśnieżania.

– Jak temperatura pozwoli zostanie włączone naśnieżanie dolnych stoków – informuje Korbielów.

Ostatnie wydarzenia wyrządziły duże straty w pokrywie śniegowej również na trasach ośrodka w Szczyrku.

– Duża część z tego śniegu już płynie gdzieś w kierunku Bałtyku. A my ponownie zabieramy się za mozolne przygotowywanie kolejnych tras. Ale widzimy w tym wszystkim światełko w tunelu. Już dzisiaj (6.01) na dobry początek oddajemy w wasze władanie trasę 3b i kanapę B5, w sam raz na rozjeżdżenie. Gondola A1 będzie działała transportowo. Następne dni zapowiadają się z mrozem, co oznacza, że będziemy mogli uzupełniać pokrywę śnieżną na pozostałych trasach. Dlatego mamy nadzieję, że już niebawem wrócimy do stanu otwartych tras jak przed końcem ubiegłego roku – czytamy na stronie Szczyrk Mountain Resort.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie tutaj.

Przypominamy, że w Wiśle otwarte są najpopularniejsze wyciągi narciarskie. Więcej szczegółowych informacji o każdym z nich znajdziecie poniżej:

Trasy do narciarstwa biegowego :

Dodatnie temperatury, silne wiatry i opady deszczu, które utrzymują się od kilku dni mocno pokrzyżowały plany miłośnikom sportów zimowych, jednak mamy nadzieję, że kolejne dni umożliwią swobodny powrót na stoki.

Trzymajcie kciuki za mróz.

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.