Stołówka ptasia na wypasie

Stołówki ptasie na wypasie tworzyły dzieci z Przedszkola nr 42 im. Przyjaciół Przyrody w Bielsku-Białej. Wszystko odbyło się w ramach konkursu pod takim właśnie hasłem. W sumie powstały 33 karmniki.

Przedszkole im. Przyjaciół Przyrody kładzie bardzo duży nacisk na ochronę przyrody i wszelkie działania wspomagające przyrodę. Dlatego właśnie na przełomie listopada i grudnia zorganizowało konkurs dla dzieci i rodziców Stołówka ptasia na wypasie. Zaangażowanie rodzin przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Forma wykonania karmnika była dowolna. Dowolne też były materiały, z których powstawały ptasie stołówki. W efekcie powstały karmniki duże i małe, drewniane i ze sznurka, wypalane i ozdabiane materiałem przyrodniczym, proste i wyszukane z ganeczkiem, balkonem czy otwieranym kominem, przez który należy wsypywać karmę. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, nie tylko ze względu na jakość, ale też liczbę konkursowych zgłoszeń. Dzieci bowiem przyniosły do placówki 33 karmniki.

Wszystkie usytuowano w zacisznych miejscach między drzewami i krzewami. Teraz służą najmłodszym do zajęć i obserwacji przyrodniczo-ekologicznych.

– Jednocześnie jest to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków poczucia odpowiedzialności i obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt. Dzięki takim ekologicznym działaniom dzieci znacznie łatwiej dostrzegają znaczenie dla człowieka przyrody, środowiska, a ponadto rozwija się ich ciekawość świata – mówi nauczycielka z Przedszkola nr 42 Danuta Hupert.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.