Przybywają trzej królowie

Nieco skromniej niż w poprzednich latach wyglądać będzie Orszak Trzech Króli w diecezji bielsko-żywieckiej. Z powodu pandemii w większości parafii zapowiedziano symboliczne obchody ograniczające się do kolędowania. W Bielsku-Białej Orszak Trzech Króli organizuje parafia św. Józefa na Złotych Łanach.

W kościele św. Józefa na Złotych Łanach o godz. 11.30 mszę odprawi ks. bp Piotr Greger, później barwny pochód wyruszy z domu katechetycznego do kościoła, by o godz. 12.30 pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. 

– Dzieci będą mogły wraz z trzema królami włączyć się do orszaku przebrane w stroje rycerzy bądź dwórek. Od godziny 10.45 udostępniona będzie sala w domu katechetycznym, gdzie będą mogły się przebrać, a następnie utworzyć barwny pochód, który z królami przejdzie do kościoła, gdzie oczekiwać będzie Święta Rodzina – zaprasza parafia.

Tradycyjnie w Starym Bielsku 6 stycznia przejdzie Pochód Trzech Króli. Jego uczestnicy ubrani w kolorowe korony zbiorą się przy Szkole Podstawowej nr 31 im. Jana Kochanowskiego przy ul. Zapłocie Duże i o godz. 9.45 wyruszą do kościoła św. Stanisława, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się msza.

Uroczystości Święta Trzech Króli przebiegać będą zgodnie z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Sanepidu.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.