Narodowy Balet Ukrainy Virski

Już 11 stycznia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej wystąpi długo oczekiwany Narodowy Balet Ukrainy Virski.

Niesamowite wrażenia wizualne, pozytywna energia i magiczny show – tego możemy spodziewać się po występie Narodowego Baletu Ukrainy Virsk w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej 11 stycznia o godz. 18.00.

Swoimi korzeniami Narodowy Balet Ukrainy Virski sięga roku 1937 r, kiedy to dwóch wspaniałych tancerzy – Pavlo Virski i Nikola Bolotov założyli pierwszy na Ukrainie zespół tańca folklorystycznego. Zespół rozwijał się dynamicznie, szybko zyskał światową sławę. Znakomite choreografie ludowych tańców, które w niezwykły i niepowtarzalny sposób przedstawiały tradycję i piękno Ukrainy – łącząc folklor z akrobatyką i tańcem klasycznym – zostały szybko zauważone i docenione na świecie, czego efektem są liczne honory, dyplomy, nagrody i wyróżnienia.

W 1980 roku dyrektorem Narodowego Baletu Ukrainy Virski został wspaniały artysta Myroslav Vantuch, który z wielkimi sukcesami szefuje zespołowi do dzisiaj. W 1991 roku powołał do życia przy zespole szkołę baletową dla dzieci, jej wychowankowie to wspaniali artyści uczący się z pokolenia na pokolenie od najlepszych.

Balet Virski odwiedził ponad 70 krajów na wszystkich kontynentach, każdy występ tancerzy to fontanna radości, artystycznej ekspresji i żywiołowości, humoru i zadumy, zawsze na najwyższym poziomie. Światowa prasa bardzo komentowała ich występy w samych superlatywach: mistrzostwo, niesamowite, rewelacyjne.

W stałym programie zespołu są wspaniałe choreografie ludowych tańców: Hopak, My z Ukrainy, Sestry, Lalki i wiele innych układów, które zawsze wzbudzają podziw i euforię widzów.

Cena biletów to 100 zł. Obowiązują zniżki – Bielska Karta Rodzina +, Karta Seniora, Weteran+.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.