W folkowych rytmach zespołu Enej bielszczanie powitali Nowy Rok. Mimo że pogoda 31 grudnia w nocy była dla koneserów, na placu Ratuszowym zgromadziły się tłumy mieszkańców. O północy życzenia zebranym złożył prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i jego małżonka.

Zanim jednak wybiła północ i bielszczanie usłyszeli najpopularniejsze piosenki założonego w 2002 roku w Olsztynie zespołu – Tak smakuje życie, Skrzydlate ręce, Radio hello czy Kamień z napisem love  – do tańca na scenie ustawionej na placu Ratuszowym zachęcała ich grupa Pearl Band, wykonująca światowe przeboje we własnych aranżacjach i brzmieniach. Po nich taneczną pałeczkę przejął kolumbijsko-wenezuelsko-meksykańsko-kubański sekstet Cumbacheros. Rumbom, cha-chom, mambom, salsom i radości z nich płynącej nie było końca.

Po tradycyjnym odliczaniu życzenia ze sceny złożył bielszczanom prezydent miasta Jarosław Klimaszewski wraz z małżonką.

Drodzy bielszczanie!
Stajemy właśnie u progu nowego roku, który jest dla nas wszystkich zupełnie czystą kartą i tym samym wielką niewiadomą. W dużej mierze to od nas samych zależy, jak i czym tę kartę zapiszemy.
Mieszkańcy Bielska-Białej – nie mam co do tego najmniejszych nawet wątpliwości – to ludzie bardzo solidni, wyjątkowo tolerancyjni, otwarci zarówno na świat, jak i na innych, a do tego pomysłowi, przedsiębiorczy i aktywni.
To, co osobiście najbardziej w nas – bielszczanach cenię, to umiejętność wspólnego gromadzenia się wokół ważnych celów i przedsięwzięć. Mam więc wielką nadzieję, że tę czystą kartę wypełnimy właśnie tymi naszymi pozytywnymi cechami, umiejętnościami i wartościami, które wyznajemy.
Nie jesteśmy wszyscy tacy sami. Wiele spraw nas różni. Mamy odmienne poglądy, inaczej oceniamy pewne fakty, nasze oczekiwania są często rozbieżne, ale właśnie ta różnorodność jest naszą siłą. Mimo wszystkich różnic potrafimy się znakomicie porozumiewać. I tego, żeby tak zostało, dziś państwu życzę.
Życzę również, byśmy mimo pandemii, inflacji i wszystkich innych nieszczęść, które nas spotykają, potrafili w naszym życiu dostrzec pozytywne strony.
Szczęśliwego Nowego Roku!

Zabawę na placu Ratuszowym zakończyli muzycy Marcin Szatan Project.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.