Od 1 stycznia 2022 r. zaczynie obowiązywać zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przypomina, że najistotniejszą z nich będzie wydłużenie o godzinę czasu funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania. Płatne parkowanie w strefie obowiązywać będzie od godz. 8.00 do 17.00 (obecnie do 16.00). Ponadto nastąpi zmiana stawek opłat za postój.

Opłata minimalna za 30 minut wzrośnie do 2 zł, za pierwszą godzinę do 3,50 zł, za drugą 4,00 zł, za trzecią do 4,50 zł, za każda kolejną godzinę parkowania do 3,50 zł. Wysokości opłaty dodatkowej wyniesie 150 zł. UWAGA! W przypadku jej uregulowania w terminie 7 dni od dnia wystawienia wezwania wysokość opłaty dodatkowej ulegnie obniżeniu do 75 zł.
Cena abonamentu mieszkańca wyniesie 150 zł rocznie, zaś przedsiębiorcy – 200 zł miesięcznie. Abonament mieszkańca pozwoli na parkowania na wybranych przez posiadacza abonamentu trzech ulicach zlokalizowanych bezpośrednio w pobliżu jego miejsca zameldowania.

Szczegółowe informacje na temat zmian w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej są dostępne na stronie internetowej: www.parkowaniebielsko.pl oraz w Dziale Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD pod numerem telefonu 33 472 60 00, e-mail: sekretariatspp@mzd.bielsko.pl.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.