Nie wszyscy kochają fajerwerki

Tuż przed tradycyjnie hucznym końcem roku przypominamy o e-poradniku instruującym jak przygotować na sylwestra naszego pupila i zmniejszyć jego lęk przed fajerwerkami. Inicjatorem publikacji jest Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Autorką zawartego tam tekstu natomiast certyfikowana behawiorystka zwierzęca Katarzyna Gruszczyk.

Zwierzęta generalnie nie lubią głośnych dźwięków, które w warunkach naturalnych zawsze zwiastują zagrożenie. Instynktownie starają się oddalić od ich źródła. Okazywanie niepokoju oraz szukanie bezpiecznego schronienia jest naturalną reakcją każdego zwierzęcia.

W ciągu roku zdarzają się sytuacje, kiedy mamy do czynienia z ogniami sztucznymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla Ciebie i Twoich czworonożnych podopiecznych to trudny czas. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny przewodnik zawierający wskazówki, w jaki sposób przygotować zwierzęta na huczne obchody sylwestrowej nocy. Pamiętaj, że poprzez odpowiednie wsparcie z Twojej strony oraz modyfikacje środowiska możesz znacząco poprawić komfort psychiczny Twojego przyjaciela i obniżyć towarzyszący mu wtedy stres – czytamy we wstępie do poradnika.

W dalszej części e-poradnika autorka przytacza i szczegółowo opisuje konkretne wskazówki, które pomogą złagodzić poziom niepokoju zwierząt.

E-poradnik do pobrania tutaj.

Przypominamy, że miasto Bielsko-Biała już kilka lat temu zrezygnowało z pokazów sztucznych ogni z okazji powitania Nowego Roku.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.