Bielsko-Biała liderem plebiscytu na świetlną stolicę województwa śląskiego. Na miasto internauci oddali już prawie 15.200 głosów. Głosowanie potrwa jeszcze do 11 stycznia 2022 roku do godziny 12.00.

Ogólnopolski konkurs Świeć się z Energą ma właśnie swoją trzynastą edycję. Etapy regionalne plebiscytu w całej Polsce wyłonią świetlne stolice województw. Zwycięzcy wezmą później udział w staraniach o tytuł świetlnej stolicy Polski. A jest o co walczyć. Do zwycięskiego miasta trafią nagrody – sprzęt AGD dla potrzebujących o wartości 40.000 zł. Oprócz sprzętu, miasto otrzyma również lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz dla wybranego domu dziecka nowoczesną instalację fotowoltaiczną o wartości 25.000 zł.

Przypomnijmy, że Bielsko-Biała już trzy razy było zdobywcą tytułu świetlnej stolicy Polski. Ostatni raz za rok 2019. Wtedy większość nagród – nowoczesnych lodówek, pralek, zmywarek, czajników i mikrofalówek – decyzją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej – trafiła do niepełnosprawnych i osób, które opiekowały się bardzo ciężko chorymi członkami swoich rodzin.

Wojewódzkie głosowanie potrwa do 11 stycznia. Natomiast świetlną stolicę Polski poznamy 25 stycznia. W naszym województwie plebiscyt prowadzi Dziennik Zachodni, głosowanie jest elektroniczne i odbywa się pod linkiem https://dziennikzachodni.pl/p/kandydat/bielsko-biala%2C2404313/.

W tym roku, po pandemicznej przerwie i oszczędnościach, Bielsko-Biała wróciła do tradycji pięknego strojenia się na święta w dekoracje świetlne. Warto to sprawdzić, wybierając się na wieczorny spacer po mieście.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.