LOTOS Cup Kids w Wiśle

Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum najmłodsi uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” rozpoczęli zmagania w II edycji zawodów LOTOS Cup Kids.

Pierwszego dnia rywalizacji w Wiśle najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu LKS Klimczok Bystra, którzy stanęli na najwyższych stopniach podium w kategoriach: Dziewczynka Młodsza oraz Chłopiec.

W środę, 29 grudnia 2021 roku odbył się drugi tej zimy konkurs skoków narciarskich dla najmłodszych uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia na wiślańskim kompleksie rywalizowało 117 narciarzy, którzy walczyli o medale LOTOS Cup Kids w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsi wystartowali uczestnicy z kategorii: Dziewczynka Młodsza i Chłopiec Młodszy, który mierzyli się na skoczni o rozmiarze HS-20.

Na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum nie zabrakło również kibiców, którzy dodawali otuchy młodym narciarzom. Zawodników dopingowali koledzy z klubów, rodzina, trenerzy, a także mieszkańcy Wisły.

Wśród dziewczynek drugie i trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki gospodarza, czyli Oliwia Bury i Marta Ściborski z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego.

– Warunki nie były najlepsze, ponieważ była dodatnia temperatura i tory się roztapiały. Do tego był lekki wiatr w plecy. Jesteśmy zadowolone z naszych wyników, ale wiemy, że same skoki mogły być dużo lepsze. Cieszymy się, że mimo wszystko udało się rozegrać bardzo fajne zawody, podczas których panowała miła atmosfera – oceniają zawody.

Medalistki i medaliści środowych zawodów LOTOS Cup Kids w Wiśle

Dziewczynka Młodsza

 1. Julia Fender – LKS Klimczok Bystra
 2. Lena Bogusz – LKS Klimczok Bystra
 3. Zuzanna Truchan – KS Chochołów

Chłopiec Młodszy

 1. Wojciech Bobak – KS Rutkow-Ski
 2. Grzegorz Grzanka – LKS Olimpia Goleszów
 3. Karol Kwiatkowski – LKS Klimczok Bystra

Dziewczynka 

 1. Kira Kapustnikova – KS Chochołów
 2. Oliwia Bury – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Marta Ściborski – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Chłopiec

 1. Mateusz Rus – LKS Klimczok Bystra
 2. Rafał Luberda – KS Rutkow-Ski
 3. Bartłomiej Czech – KS Chochołów

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.