Noworoczny weekend na stoku – komunikat narciarski

Warunki pogodowe na najbliższe dni będą sprzyjać. Ujemne temperatury utrzymujące się na stokach podtrzymują zimową aurę i zachęcają do szusowania.

Trasy narciarskie, kolej linowa i wyciągi są czynne w większości górskich miejscowości. Ponadto przeważnie każdy ośrodek posiada wypożyczalnie sprzętu, profesjonalną szkołę jazdy oraz atrakcje dla dzieci – bo nie każdy od razu jest profesjonalistą. Takie rozwiązania powodują, że coraz więcej ludzi decyduje się na spróbowanie sportów zimowych.

Jedną z najnowszych atrakcji w Szczyrk Mountain Resort jest jazda wieczorna. Oficjalny start miał miejsce 26.12.2021 r. na trasie nr 3. Z atrakcji można korzystać w godzinach 18:00-21:00.

W związku z zbliżającym się sylwestrem, w Wiśle na wybranych stokach odbywać się będzie „Sylwester na nartach 2021/2022„. Ceny karnetów sylwestrowych to koszt ok. 100 zł za osobę. Jedną z ofert opublikował już Wyciąg Narciarski Siglany w Wiśle.

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich aktualnych miejsc na szusowanie w Wiśle:

Trasy do narciarstwa biegowego:

Stoki narciarskie znajdziecie również w Ustroniu, Istebnej, Koniakowie, Zwardoniu i Międzybrodziu Żywieckim. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio w linkach poniżej:

Pokrywa śniegu w Kompleksie Zwardoń Ski wynosi 80 cm.

Co do cen karnetów w różnych miejscowościach

W wielu ośrodkach są na podobnym poziomie. Ceny zależą głównie od tego, czy karnet ma być na określoną liczbę godzin, czy liczbę dni. Najlepszą opcją są tutaj karnety całodniowe. Ceny wahają się między 110-140 zł. Przy rezerwacji online są jeszcze niższe. Przykładowo kupując przez system gopass, kwota jednodniowego skipasa wynosi już 99 zł. Cenniki ośrodka Szczyrk Mountain Resort są dostępne tutaj.

Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.