Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa

Zbliża się Nowy Rok, którego powitaniu z pewnością towarzyszyć będą fajerwerki i sztuczne ognie. Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa – nieostrożne obchodzenie się ze środkami pirotechnicznymi może być niebezpieczne.

Okres świąteczny i przednoworoczny tradycyjnie już jest związany z używaniem różnego rodzaju środków pirotechnicznych szeroko dostępnych w handlu detalicznym. Aby zabawa z fajerwerkami była przyjemnością, muszą być one używane w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.

Przedstawiamy najważniejsze rady dotyczące bezpiecznego korzystania z fajerwerków:

  1. Zakupu petard i sztucznych ogni dokonujmy wyłącznie u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach fajerwerków.
  2. Korzystając z fajerwerków należy wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy. Sprawdźmy, czy na drodze ładunku nie znajdują się drzewa lub linie energetyczne. W pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów mogących być narażonych na pożar nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych.
  3. Fajerwerków nie wolno odpalać z ręki, na balkonie, z okna czy z dachu pokrytego np. papą. Najlepiej wybrać w tym celu gładką, równą powierzchnię (np. beton czy asfalt), aby ustawione przez nas petardy nie przewróciły się.
  4. Oddalmy się na co najmniej 10 m. od odpalanego fajerwerku.
  5. Huk petard bardzo niepokoi zwierzęta, szczególnie psy. Zadbajmy więc, by zwierzęta nie były zbyt narażone na odgłosy  wybuchów i nie zakłócały spokoju innym.
  6. Szczególnie uważajmy na dzieci – fajerwerkami i petardami zajmować się powinny tylko osoby dorosłe!

Gmina Czernichów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.