Kolędowanie z Parą Prezydencką

Niezwykłe świąteczne klimaty wyczarował w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia Zespół Regionalny „Istebna” podczas Koncertu Kolęd i Pastorałek, który z udziałem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy odbył się w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej.

Głowa Państwa pojawiła się w istebniańskim kościele na zaproszenie kierownik zespołu Marii Motyki, Wójt Gminy Istebna Łucji Michałek  oraz Dziekana Dekanatu Istebniańskiego, a zarazem proboszcza tutejszej parafii Ks. Tadeusza Pietrzyka.

Na koncercie obecni byli także Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie Ewa Macoszek-Dragon.

Wspólnym śpiewom i radości nie było końca, zwłaszcza, że w koncercie udział wzięło kilka pokoleń członków zespołu, nie zabrakło więc  utworów w wykonaniu najmłodszych przedstawicieli „Małej Istebnej”, jak i tych, którzy od wielu już lat pracują na bogactwo i wysoki poziom prezentowanego repertuaru.

Po koncercie Wójt Gminy Istebna wraz z Ks. Dziekanem Tadeuszem Pietrzykiem i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej Łucją Dusek zaprosili Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z Małżonką do obejrzenia niedawno powstałego Istebniańskiego Betlejem wykonanego przez znanego artystę rzeźbiarza z Jaworzynki Pawła Jałowiczora. Para Prezydencka miała też okazję zobaczyć znajdującą się w Gminnym Ośrodku Kultury Wystawę Twórczości Ludowej i Największą Koronkę Koniakowską Świata.

Podczas zwiedzania wyjątkowym gościom towarzyszyli także przedstawiciele Rady Gminy Istebna.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.