Podsumowanie świątecznego weekendu

Zakończył się świąteczny weekend bożonarodzeniowy, podczas którego policjanci dbali o bezpieczeństwo mieszkańców regionu oraz osób, które odwiedziły Podbeskidzie. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 22 kolizji drogowych, żadnego wypadku, a policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

W służbę podczas świątecznego weekendu każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych. Czuwali oni nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz mieszkańców regionu i osób, które odwiedziły w tym czasie Podbeskidzie. Stróże prawa od piątku do niedzieli zatrzymali 5 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. W tym czasie na drogach regionu doszło do 22 kolizji i żadnego wypadku. To były jedne z bardziej spokojnych Świąt Bożego Narodzenia w regionie.

Niechlubny „rekordzista” wpadł w niedzielę około godziny 19.20 w Bielsku-Białej dzięki obywatelskiej postawie świadka, który widział jak na jedną ze stację paliw przy ulicy Partyznatów przyjechał osobowy ford. Mężczyzna, który wysiadł zza kierownicy zataczał się i sprawiał wrażenie osoby nietrzeźwej. Wezwani na miejsce mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej sprawdzili stan trzeźwości 44-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Badanie alkomatem wykazało, że prowadził, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 44-latek stracił prawo jazdy i został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.