Pewnego razu w Bielitz…

Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz zorganizował Święto Trzech Kultur – wydarzenie wpisujące się w jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej, przypominające o wielokulturowej historii naszego miasta w czasach przed II wojną światową.

4 grudnia święto rozpoczął wernisaż wystawy Kultura pamięci – śladami żydowskiej społeczności przedwojennych miast Bielska i Białej, przygotowanej we współpracy z Gminą Wyznaniową Żydowską w Bielsku-Białej. Artystyczną część wydarzenia stanowiła premiera widowiska muzycznego Pewnego razu w Bielitz będącego autorską produkcją Kubiszówki.

Na scenie wystąpili śpiewający instruktorzy: Anna Majeranowska-Widomska, Joanna Jatkowska i Julia Przybylska oraz przyjaciele DK: Grażyna Gumińska, Krzysztof Dziergas, Mateusz Widomski, Jarek Kuś, Patrycja Wykręt i Damian Wadas oraz młodzież uczestnicząca w zajęciach wokalnych i teatralnych Kubiszówki. Przedwojenne piosenki wykonywane w trzech językach – polskim, niemieckim i jidysz – oraz piosenki autorstwa Dariusza Gruszeckiego złożyły się na wzruszającą opowieść o losach mieszkańców przedwojennego Bielska. Podczas widowiska zagrał band pod dyrekcją Jarka Grzybowskiego.

Pewnego razu w Bieliz, jak obiecują jego twórcy, wróci na scenę Kubiszówki już wiosną.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.