Siedem medali przywieźli z pierwszych Mistrzostw Polski w Karate pod auspicjami Polskiej Unii Karate, które odbyły się 19 grudnia w Łodzi, zawodnicy bielskiego klubu Atemi. Dwa złota trafiły do Joanny Janoty i Anny Kowalskiej.

W mistrzostwach wzięło udział 386 zawodniczek i zawodników z 55 klubów. Bielski klub Atemi reprezentowało siedmioro zawodniczek i zawodników, którzy wywalczyli siedem medali, w tym: dwa złote, jeden srebrny i cztery brązowe, co dało bielszczanom szóstą pozycję w klasyfikacji medalowej.

Złote medale wywalczyły Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców U21. Srebrny medal otrzymała Anna Kowalska w konkurencji kata indywidualne seniorek. Natomiast brązowe krążki powędrowały do Dominiki Świgosty i Wiktorii Toś za konkurencję kata indywidualne juniorów młodszych oraz Elizy Gaweł i Mikołaja Dobrzyńskiego za konkurencję kata indywidualne seniorów.

Tuż za podium uplasowali się Krzysztof Karwowski w konkurencji kata indywidualne juniorów oraz Joanna Janota w konkurencji kata indywidualne seniorek.

Organizatorem Mistrzostw Polski w Karate był Klub Sportowy Olimp Łódź, który wygrał klasyfikację medalową.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.