Medale ruchu olimpijskiego

Za zasługi dla bielskiego sportu okolicznościowym złotym medalem z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego uhonorowane zostały osoby, które przyczyniają się do promocji i organizowania życia sportowego w regionie. Jedna z nich jest prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Podczas opłatkowego spotkania Beskidzkiej Rady Olimpijskiej, w którym uczestniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger, złotym medalem z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego wyróżnieni zostali prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i była olimpijka, gimnastyczka Natalia Kot-Wala, brązowa medalistka w Melbourne i uczestniczka igrzysk w Rzymie. W imieniu prezydenta miasta medal odebrał zastępca prezydenta Piotr Kucia. Medal otrzymał także ks. bp P. Greger.

W spotkaniu uczestniczyli byli i obecni olimpijczycy, m.in. Marian Kasprzyk, Przemysław Niemiec, Justyna Iskrzycka; a także sportowcy związani z Bielskiem-Białą i regionem, działacze sportowi, przedstawiciele władz samorządowych. Polski Komitet Olimpijski reprezentował Marian Sypniewski.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.