Galeria Sfera w Bielsku-Białej kończy 20 lat. Wszystko zaczęło się w 2001 roku od otwarcia Galerii I na terenach, gdzie wcześniej mieściły się fabryki włókiennicze. Bogata historia i lokalizacja Galerii w ścisłym centrum miasta sprawiają, że jest ona nieodłączną częścią Bielska-Białej i regionu.

Galeria Sfera I została oficjalnie otwarta 6 grudnia 2001 roku. Była pierwszym centrum handlowym IV generacji na Podbeskidziu, a także pierwszym projektem w Polsce, który zrewitalizował pofabryczne tereny miejskie, przywracając im użytkowy charakter. Jednym z założeń powstania Galerii Sfera była rewitalizacja śródmieścia i stworzenie nowoczesnej oraz bezpiecznej przestrzeni, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Dziś jest to najbardziej znane i najczęściej odwiedzane centrum handlowe w całym regionie, a klienci doceniają je za miłą atmosferę, atrakcyjną ofertę gastronomiczną oraz ciekawą architekturę.

Galeria Sfera łączy pamięć o bogatej historii miasta z nowoczesnym, a zarazem użytkowym charakterem przestrzeni w jeden przemyślany, unikatowy projekt architektoniczny. Budynki galerii Sfera I i Sfera II zachowały część oryginalnych zabudowań fabrycznych, a ich wnętrza wyróżniają się bogactwem kontekstów architektonicznych i historycznych.

Galeria Sfera została wielokrotnie nagrodzona w prestiżowych konkursach branżowych. Ostatnio zdobyła srebrną statuetkę w konkursie PRCH Retail Awards 2020 w kategorii Centrum Handlowe Roku – Best Performance. Zdaniem jury, na szczególną uwagę zasłużył utrzymujący się wysoki wskaźnik odwiedzalności Galerii Sfera, dobrze udokumentowany wzrost wskaźników biznesowych na przestrzeni ostatnich lat i spora liczba zrealizowanych akcji posprzedażowych, marketingowych oraz eventów. Działania Galerii Sfera zostały również wyróżnione w edycji 2021 konkursu PRCH odznaczeniem Mistrz Dobrych Praktyk.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.