Wigilia dla osób samotnych i starszych

Tegoroczna wigilijka odbyła się po raz 13 w świetlicy Koła Gospodyń Węgierska Górka. W roku ubiegłym spotkanie nie doszło do skutku ze względu na panującą pandemię.

W imieniu w Wójta Piotra Tyrlika życzenia na ręce seniorów złożyła Pani Magdalena Ganczarska. Modlitwę rozpoczynającą wieczerzę odmówił ksiądz Bogusław Szwanda.

Spotkanie przepełnione było szczerymi życzeniami, uśmiechem i życzliwością. Pani Sołtys Maria Kocoń jest organizatorką tych spotkań  jeszcze jako radna gminy. Serdeczne podziękowania należą się Paniom z Koła Gospodyń, które swój wolny czas poświęcają na przygotowywanie tych wyjątkowych wigilijek. Wszystkie potrawy robione są od serca, aby umilić świąteczny czas przy wspólnym stole zaproszonym seniorom.

Jak wspomina Pani Sołtys poprzednie spotkania organizowane były dla 50 osób, w tym roku ograniczono się do liczby 35 osób z powodu panujących obostrzeń. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć nieocenioną pomoc sponsorów, na których Pani Maria zawsze mogła liczyć, a bez których spotkania nie mogły by się odbyć.

Niejednokrotnie dla uczestników tego wydarzenia jest to jedyna okazja aby wyjść z domu, wystroić się, zamienić parę życzliwych słów czy usłyszeć szczere życzenia „Wesołych Świąt”.

Pani Maria ma nadzieję, że kiedyś po niej ktoś przejmie pałeczkę i będzie organizował dalej wigilijki dla seniorów z Węgierskiej Górki. Warto to robić dla uśmiechu i zadowolenia tych ludzi.

Gmina Węgierska Górka

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.