Sportowy weekend w Wiśle

W weekend odbyły się konkurs FIS CUP w Notodden. Reprezentanci Austrii zdominowali piątkowy konkurs FIS Cup w skokach narciarskich w norweskim Notodden. Zawodnicy WSS Wisła zdobyli  kolejne punkty, które wywalczyli. Kacper Juroszek był osiemnasty, Szymon Jojko – dwudziesty piąty, Arkadiusz Jojko – dwudziesty szósty. W sobotnim konkursie  Kacper Juroszek zajął osiemnaste, Arkadiusz Jojko – dwudzieste piąte, a Szymon Jojko – dwudzieste szóste miejsce osiemnastą.

W sobotę na terenie Kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem skoczkowie narciarscy zainaugurowali XVIII już edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Bardzo dobrze w zawodach zaprezentowali się nasi skoczkowie WSS Wisła. W gronie zwycięzców znaleźli się Wiktor Szozda i Tymoteusz Cienciała. Na drugim stopniu podium stanęła Oliwia Bury oraz Jakub Wisełka. Równie dobry start zaliczyli zawodnicy WSS Wisła w drugim dniu konkursu. W gronie zwycięzców znaleźli się Jakub Wisełka i Wiktor Szozda, a na trzecim Oliwia Bury oraz Tymoteusz Cienciała.

Aleksander Zniszczoł zajął dwudzieste pierwsze miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, w fińskiej Ruce. Drugi z zawodników WSS Wisła, Tomasz Pilch został sklasyfikowany na czterdziestej piątej pozycji. W niedzielnym konkursie  Aleksander Zniszczoł zajął dwudzieste pierwsze miejsce, Tomasz Pilch został sklasyfikowany na trzydziestej trzeciej pozycji.

Pierwszy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu nie był udany dla zawodników WSS Wisła. Paweł Wąsek sobotnią rywalizację zakończył już po pierwszej serii, plasując się czterdziestej piątej pozycji, natomiast Piotr Żyła niespodziewanie nie przeszedł kwalifikacji (60 miejsce – 107 metrów). Drugi dzień zawodów był bardziej szczęśliwy, Piotr Żyła zajął piętnaste, a Paweł Wąsek – dziewiętnaste miejsce.

W dniach 18-19 grudnia w Zakopanem rozegrano pierwsze zawody w kombinacji norweskiej w ramach XVIII edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. W gronie zwycięzców znalazł się przedstawiciel WSS Wisła Jakub Cieślar, który triumfował w rywalizacji młodzików. Z kolei w zmaganiach juniorów młodszych trzecie miejsce zajął Grzegorz Mitręga.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.