Policjanci i strażnicy leśni patrolują Beskidy

Dzielnicowi z bielskiej dwójki razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili wspólne działania „Bezpieczny las”. Mają one na celu ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń polegających, m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi oraz kradzieży drzewek iglastych na świąteczne choinki. Wspólne patrole to element stałej współpracy policjantów i strażników leśnych.

Dzisiaj dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili działania „Bezpieczny Las”. Rozpoczęła je krótka narada w Nadleśnictwie Bielsko. Strażnicy Leśni przekazali policjantom informacje o miejscach najbardziej zagrożonych kradzieżami drzewek iglastych na świąteczne choinki. Z kolei mundurowi przekazali im informacje, które uzyskują od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń dotyczących rozjeżdżania terenów leśnych przez quady i motocrossy. Po naradzie policjanci i strażnicy leśni wyruszyli razem na wspólny patrol.

Celem prowadzonych cyklicznie wspólnych działań jest przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz zapobieganie kradzieżom drzewek. Mundurowi kontrolują leśne szkółki i sprawdzają, czy nie dochodzi tam do kradzieży. Działania prowadzone były na terenie Beskidu Śląskiego, zboczach Szyndzielni i w Wapienicy.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.