Najlepszy mecz w sezonie

W ostatnim ligowym meczu w 2021 roku BKS BOSTIK Bielsko-Biała zmierzył się z Grupą Azoty Chemikiem Police, wygrywając 3:2. Było to pierwsze zwycięstwo BKS BOSTIK Bielsko-Biała nad drużyną z Polic od lutego 2016 roku! Wygrana jest także pięknym świątecznym prezentem dla bielskich kibiców, których doping był wyśmienity!

Spotkanie odbyło się w ramach 13. kolejki TAURON Ligi, a jego początek zaplanowano o nietypowej porze, bo w niedzielę, 19 grudnia o godz. 12.30.

Choć zdecydowanym faworytem starcia w hali pod Dębowcem były policzanki, to gospodynie marzyły o sprawieniu niespodzianki, która byłaby pięknym świątecznym prezentem dla kibiców, którzy w dużej liczbie zjawili się w hali, by dopingować swój zespół. W bielskiej drużynie humory dopisywały. Tydzień temu podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka postawiły się wiceliderowi z Rzeszowa i choć przegrały 2:3, to z ich postawy można było być zadowolonym.

Bielszczanki rozpoczęły spotkanie od prowadzenia 4:0, jednak przyjezdne szybko wyrównały (8:8), to już początek meczu zapowiadał wielkie emocje. Bielszczanki nie tylko zdobywały punkty, ale nawet, gdy akcję przegrywały, to często były to akcje długie, a wymiany zacięte. Grupa Azoty po raz pierwszy na prowadzenie wyszła przy stanie 10:9, ale mylił się ten, kto sądził, że dalej policzanki będą miały już z górki. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego prowadziły nawet 13:10 czy 15:12, ale dwa ataki Weroniki Szlagowskiej, a następnie blok Magdaleny Janiuk dał bielskiemu zespołowi remis po 16.

Znów byliśmy świadkami gry punkt za punkt, ale w najważniejszym momencie seta, przy prowadzeniu 23:22 Chemik wygrał akcję i zyskał piłkę setową. Bielszczanki się nie poddały. Ataki Magdy Janiuk i Oli Kazały dały gospodyniom remis. Po kolejnej akcji piłkę setową zyskały podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka. Przeciąganie liny trwało jeszcze kilka minut, ale ostatecznie wygraną w tej partii dał blok Dominiki Pierzchały.

Po pierwszym secie z trybun w stronę boiska poleciały dziesiątki pluszaków. Wszystko z powodu akcji bialskiego klubu, który zaprosił swoich fanów do pomocy dzieciom. Maskotki zostaną przekazane dzieciakom z domów dziecka i innych placówek szkolno-wychowawczych.

Wyniki:

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (29:27, 20:25, 25:20, 23:25, 15:11)

MVP: Gabriela Orvosova (BKS BOSTIK)

BKS BOSTIK: Kazała, Polak, Janiuk, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Drabek (libero), Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Łyszkiewicz.

Grupa Azoty Chemik: Kąkolewska, Naiane, Wasilewska, Brakocević, Milenković, Łukasik, Stenzel (libero), Czyrniańska, Lipska.