Bielsko-Biała wspiera przedsiębiorców

W ramach Regionalnego gospodarczego zamknięcia roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach przyznała honorowe wyróżnienia, pokazujące uznanie środowiska gospodarczego dla samorządów, które wyciągnęły pomocną dłoń do biznesu. Bielsko-Biała zostało zauważone i pokazane jako wzór do naśladowania ze względu na pomoc małym i średnim przedsiębiorstwom.

Program Samorząd, który wspiera MŚP jest przedsięwzięciem towarzyszącym Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, a jego celem jest wyłonienie i promocja samorządów, które stwarzają przedsiębiorstwom sektora MŚP dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej oraz w szczególny sposób wspierają rozwój tego sektora.

– W ten sposób chcieliśmy podziękować za pomoc w trudnym czasie. To wcale nie jest powszechne zjawisko, że samorządowcy myślą o tych, dzięki którym właściwie funkcjonują. W momencie, kiedy osiągamy sukcesy, dzielimy się podatkami, jest dobrze; ale gdy potrzebujemy wsparcia, to ta pomoc wydająca się czymś naturalnym, nie jest niestety dla wszystkich oczywista – stwierdził prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Pamiątkowe statuetki i dyplomy otrzymali przedstawiciele władz: Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Pszczyny, Sosnowca i Zabrza.  

Wyróżnienie w imieniu prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego odebrał jego zastępca Przemysław Kamiński.

– To ważna nagroda, która docenia nasze działania. W tym roku utrzymaliśmy rekordowe inwestycje, powołano radę gospodarczą przy prezydencie, nowe rozwiązania kreujemy z uczelniami wyższymi i biznesem – mówił Przemysław Kamiński.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.