Zielona Ręka dla miasta

Koniec roku to czas podsumowań, ale też podziękowań. Za wsparcie akcji ekologicznych i programów edukacyjnych Fundacji Ekologicznej Arka w 2021 roku miasto Bielsko-Biała zostało laureatem statuetki Zielona Ręka.

Statuetkę, według grafiki Małgorzaty Rozenau, wykonała pracownia ceramiki Zielony Słoń, prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz wręczył ją prezydentowi Bielska-Białej Jarosławowi Klimaszewskiemu.

Zielona ręka to program aktywnej edukacji ekologicznej, a jego głównym przesłaniem jest inicjowanie powszechnych, prostych działań proekologicznych i budowanie ruchu, który będzie wspierał różnorodne działania w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

– W ramach projektu chcemy zmierzyć się z realnymi problemami ekologicznymi, które stają się udziałem naszej codzienności. Są to: fatalna jakość powietrza, smog, dzikie wysypiska, a także upały, susze czy trąby powietrzne spowodowane zmianami klimatycznymi – informuje Arka.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.