Od inspiracji do sukcesu

Uczniowie bielskiego Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych odnieśli sukces na forum międzynarodowym. 

Wszystko zaczęło się od programu Erasmus+ dla nauczycieli. We wrześniu i w październiku grupa 9 nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych wyjechała na szkolenia na Maltę, do Irlandii i do Szkocji. Dzięki nawiązanym tam kontaktom z nauczycielami z Europy bielscy pedagodzy zainspirowali się do działań w projektach międzynarodowych na platformie e-Twinning. W efekcie tego młodzież z ZSTiH z sukcesem wzięła udział w międzynarodowym konkursie ekologiczno-plastycznym Bilingually Improving Learning Sustainable Energy Mindset B.I.L.S.E.M.

W konkursie wzięli udział uczniowie z 16 szkół z 9 krajów i to oni i ich nauczyciele głosowali na najlepsze logo i plakat promujący projekt. Najlepsze logo zaprojektowała Magdalena Sztwiorok z klasy 1ct, natomiast najlepszy plakat stworzyła Paulina Szczepan z klasy 3ctp. Dla biorących udział w konkursie adeptów fotografii oraz reklamy było to cenne doświadczenie na forum międzynarodowym. 

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.