Wigilia i 370 paczek dla potrzebujących

Jedna wigilia oraz 370 paczek świątecznych dla samotnych i ubogich – to efekt konkursu, przeprowadzonego przez Powiat Bielski przed Bożym Narodzeniem. Pieniądze otrzymały wszystkie podmioty, które zgłosiły swoją propozycję.

Do rozdysponowania było 20 tys. zł. W tym roku, w związku z pandemią Covid-19 do konkursu zgłosiły się 3 organizacje, mniej niż przed koronawirusem. Z tego samego powodu tylko jedna z nich – Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio koło nr 1 z Czechowic-Dziedzic zorganizuje spotkanie wigilijne dla samotnych i osób bezdomnych. Będą tam także paczki. Pozostałe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Rybarzowice oraz okręg śląski Polskiego Związku Niewidomych przygotują dla potrzebujących paczki świąteczne. Wszystkie organizacje otrzymały kwoty, o które wnioskowały.  

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej co roku przeznacza środki na organizację Wigilii dla samotnych i ubogich mieszkańców. Pieniądze rozdziela ogłaszając konkurs dla organizacji, które zajmują się wspieraniem takich osób.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.