W Bielsku-Białej działa już 111 nowoczesnych instalacji doświetlających przejścia dla pieszych. To znacząco poprawia widoczność oraz bezpieczeństwo w ich rejonie.

Szczególnie jesienią i zimą oraz w niepogodne wieczory widoczność na drodze jest niezwykle ograniczona. Na szczęście w stolicy Podbeskidzia na przejściach dla pieszych jest coraz bezpieczniej. W tym roku Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zainstalował systemy doświetlające na kolejnych 21 przejściach.

Instalacja systemów doświetlających przejścia trwa od kilku lat i jest jednym z priorytetowych działań w mieście. Drogowcy zapewniają, że zakończy się dopiero wtedy, gdy każdy przechodzień pokonujący ulicę na pasach będzie dobrze widoczny. Pracy jest więc jeszcze sporo, tymczasem tylko w tym roku słupy z energooszczędnymi ledowymi oprawami, czujnikami zmierzchowymi oraz niezależnym zasilaniem doświetliły następne 21 przejść.

Na zrealizowanie tegorocznego planu Miejski Zarząd Dróg wydał łącznie 608 tys. zł. Warto dodać, że jest to kwota pochodząca ze środków własnych gminy. Na koniec 2021 r. w mieście będzie działać 111 nowoczesnych instalacji doświetlających przejścia dla pieszych.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.