Beskidzkie Betlejem na 25 lat MDK

25-lecie działalności świętuje Miejski Dom kultury w Bielsku-Białej. Na swój jubileusz MDK przygotował widowisko muzyczne Beskidzkie Betlejem, które zaprezentowane zostało 12 grudnia w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej. 

W uroczystości wzięli udział licznie zaproszeni goście, parlamentarzyści i samorządowcy i – co najważniejsze – osoby związane z domami kultury. 

Na scenie BCK podczas Beskidzkie Betlejem zaprezentowano 16 najpiękniejszych tradycyjnych polskich kolędy i ludowych pastorałek w aranżacjach Jacka Obstarczyka. Kolędy przeplatane były opowieściami o zwyczajach i obrzędach panujących w górach oraz ciekawostkami na temat Miejskiego Domu Kultury.  Wystąpili – Bielski Chór Gospel z towarzyszącym bandem i Michał Czulak Czulens, Chór Męski Harfa, Chór Echo, kapela góralska Beskid, kapela Beskidek, kapela Cuda Wianki, kapela Śtudry, Dziecięcy Chórek Pinokio, zespół Melodyjka, zespół Retrospekcja, Anna Majeranowska, Małgorzata Langner, Antonina Romanowska. Podczas prezentacji widowiska Tigran Vardikyan tworzył wizualizacje, malując pisakiem bożonarodzeniowe pejzaże. Koncert poprowadzili Aneta Legierska i Irek Bieleninik. 

W związku z jubileuszem Miejski Dom Kultury przygotował nietuzinkową publikacje pt. Twórcza przygoda dla każdego

W niedzielę, 19 grudnia o godz. 16.00 w ramach tegorocznych Świąt na starówce będzie można zobaczyć koncert Beskidzkie Betlejem na bielskim Rynku.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.