W tym roku sezon narciarski ruszył 3 grudnia w Szczyrku, a zarazem w Beskidach. Gdzie jeszcze otwarto stoki narciarskie?

Praktycznie w całej Polsce ruszyły wyciągi narciarskie. W ostatnich dniach przeważają dodatnie temperatury uniemożliwiając śnieżenie, jednak w ten weekend otwarte zostaną kolejne popularne trasy.

17 grudnia planowane jest otwarcie tras narciarskich ośrodka Szczyrk Mountain Resort. Jest to najnowocześniejszy ośrodek w regionie. Trwa również naśnieżanie stoków Beskid Sport Arena oraz na Skrzycznem.

Ceny karnetów w wielu ośrodkach są podobne.

Jednodniowy Skipas to kwota około 109 zł. Ceny online dostępne wyłącznie w sprzedaży internetowej jednak bywają niższe. Przykładowo kupując przez system gopass, kwota jednodniowego skipasa wynosi już 99 zł. Cenniki dostępne na stronie tutaj.

Również Urząd Miasta w Wiśle poinformował o otwarciu kolejnych stoków:

Wyciąg Siglany jest czynny codziennie od godz. 8:00-21:00. Przerwa na ratrakowanie odbywa się o 16:00-17:00. Aktualnie pokrywa śnieżna wynosi 40 cm. Więcej informacji tutaj.

Wyciąg Klepki czynny jest codziennie w godz. 8:00-21:00. Stronę główną znajdziesz tutaj.

Wyciąg Soszów czynny jest w godz. 8:00-22:00. Aktualnie czynna jest trasa niebieska nr 2. Dodatkowe informacje tutaj.

Od 16.12 br. otwarty jest Skolnity. W kolejne dni będzie otwarty w godz. 8.00-21.00. Od 15.00 do 17.00 trwa przerwa na ratrakowanie. Dodatkowe informacje dostępne pod linkiem.

Nowa Osada zaplanowała oficjalne otwarcie w godzinach popołudniowych w piątek 17.12. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Stok Stacja Narciarska zaplanowało otwarcie czerwonej trasy w godzinach popołudniowych w piątek 17.12 w godz. 17:00-22:00. Czynny będzie w piątek także wyciąg talerzykowy od 17:00 do 20:00. Trzy świetnie przygotowane trasy narciarskie, kolej linowa i wyciąg orczykowy, wypożyczalnia sprzętu, profesjonalna szkoła jazdy oraz atrakcje dla dzieci m.in.: stok saneczkowy z wyciągiem taśmowym. Na górnej stacji wyciągu znajduje się bar z tarasem widokowym na panoramę Beskidów. Dodatkowe informacje na stronie: https://www.stokstacjanarciarska.pl/.

Stoki narciarskie znajdziecie również w Ustroniu, Istebnej, Koniakowie, Zwardoniu i Międzybrodziu Żywieckim. Więcej informacji znajdziecie bezpośrednio w linkach poniżej:

W Gminie Brenna trwają przygotowania. O dalszych postępach będziemy informować na bieżąco.

Warunki pogodowe na najbliższe dni będą sprzyjać. Temperatury w wielu miejscowościach spadną poniżej 0°C w ciągu dnia.

– Powyżej Hali Skrzyczeńskiej warunki są dalej iście zimowe, a w najbliższych dniach dodatkowo zapowiadane są opady śniegu – podaje Szczyrk Mountain Resort.


Natalia Makselon
Natalia Makselon

Redaktorka. Prowadząca serwisy lokalne Beskid Śląski 24 oraz Życie Jastrzębia.