Rękodzieło, przysmaki i świąteczna muzyka

Przez trzy dni kramy na placu Wolności i Rynku w Bielsku-Białej będą uginały się od rękodzieła i świątecznych smakołyków. Od 17 do 19 grudnia w mieście odbędą się Święta na starówce. W jarmarku, który zaplanowano przy tej okazji swój udział zadeklarowało ponad 60 sprzedawców.

Kiermasz świąteczny na placu Wolności to będzie doskonały czas, żeby znaleźć coś dobrego na świąteczny stół, czy kupić ostatnie podarunki. A będzie z czego wybierać. Będą stoiska z tradycyjnymi wędlinami, suszonymi i kandyzowanymi owocami z całego świata, tureckie słodycze, chleby żytnie na zakwasie, regionalne alkohole, bundze, sery, syropy, konfitury, gorąca włoska czekolada i grzeńce, oleje tłoczone na zimno, sery korycińskie, miody, pierniki żywieckie, kiszonki i wiele innych. To wszystko może znaleźć się na naszym świątecznym stole. Ogromny wybór rękodzieła na kiermaszu znajdą też ci, którzy chcą jeszcze udekorować dom na święta czy kupić prezent bliskim. Na placu staną stoiska z wiankami, stroikami, lampionami, szopkami, obrazkami, ceramiką, rzeźbami, malarstwem na szkle, ręcznie robionymi bombkami i innymi ozdobami, zabawkami czy biżuterią. Wszystkie z tych przedmiotów to rękodzieło, wykonane głównie z naturalnych surowców – bo jeśli ozdoby to drewniane, rękodzieło z papierowej wikliny, świąteczne bombki zrobione metodą decoupage, wianki z suszu i szyte, czy broszki z filcu.

Świąteczny jarmark odbędzie się na placu Wolności. Od rana wre tam praca związana z ustawianiem stoisk. W sobotę i w niedzielę w tym miejscu swoją lokalizację znajdzie również Mikołajkowa Strefa dla Dzieci. Będzie tu Mikołaj i elfy, animacje dla najmłodszych i karuzele.

19 grudnia o godz. 18.00 na placu Wolności pojawią się Teatr Lufcik na Korbkę & AzisLights z programem !70 fajerek! Zapowiada się świąteczny, rozgrzewający spektakl animacyjny wraz z pokazem ognia. Także na placu ustawiony zostanie telebim, który na żywo transmitować będzie program artystyczny z Rynku oraz pokazywać filmy reklamowe i promocyjne oraz bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Z placu Wolności pięknie rozświetlonymi świątecznymi dekoracjami ul. 11 Listopada i placem Bolesława Chrobrego przechodzimy na Rynek. Tu na scenie od 17 do 19 grudnia odbędą się występy artystyczne. W piątek od 17.00 wystąpią Włóczykije, Tomek Lewandowski & SzSzeMa, zespół Dzień Dobry, a wszystko zakończy świąteczna dyskoteka z Radiem Bielsko. W sobotę drugi dzień występów na Rynku. Od 17.30 na scenie Eclipse Band, Dawid Kwiatkowski i również świąteczna dyskoteka. W niedzielę od godziny 16.00 świąteczny koncert Miejskiego Domu Kultury – Beskidzkie Betlejem – i bożonarodzeniowy koncert Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Jak w latach poprzednich na Rynku staną drewniane pawilony, w których działać będą stoiska gastronomiczne. Sprzedawane będą tam gorące dania, ciepłe napoje, ciasta i inne smakołyki.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.