Na wyświetlaczach autobusów wprowadzona została dodatkowa funkcjonalność – oznaczenie piktogramem strzałki linii kursujących objazdem. Ma to na celu przede wszystkim wizualne poinformowanie pasażerów o zmianach w rozkładzie jazdy danej linii, w tym w szczególności o zmianie jej trasie przejazdu oraz godzin odjazdów z poszczególnych przystanków.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej poinformował, że dotychczas trasy linii objazdowych oznaczone były na wyświetlaczach zewnętrznych w autobusach tzw. negatywami, które prezentowały numer linii w kolorze czarnym na tle pomarańczowego lub białego kwadratu – w zależności od kolorystyki wyświetlaczy. Kolejnym etapem zmian będzie wprowadzenie ww. elementów na wyświetlacze LCD zamontowane w środku pojazdów. Piktogram strzałki został zamieszczony również na tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej obok numeru linii kursującej objazdem.

Z oczątkiem 2021 r. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wprowadził nowy wzór formatek rozkładowych objazdowych, drukowanych na papierze w kolorze żółtym. Dodatkowo – oprócz podstawowych informacji zamieszczonych na formatkach rozkładowych, wkomponowane zostały dodatkowe informacje w postaci komunikatu ZMIANA TRASY w kolorze czerwonym oraz piktogramu ze strzałką obok numeru linii. Najbardziej istotną zmianą jest jednak oznaczenie przystanków objazdowych w trasie przejazdu linii na tzw. koralikach – gdzie dodatkowe przystanki są umieszczone na podkładzie w kolorze żółtym.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.