Już po raz 8. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie oraz Dom Kultury w Olszówce zorganizowały konkurs na niepowtarzalną wizję anioła. Na konkurs wpłynęły aż 662 prace (w tym 90 drogą mailową), które zostały wykonane w technikach: rysunek, malarstwo, kolaż, masy plastyczne, ceramika i technikach kombinowanych.

Nadesłane prace jury oceniło w 6 kategoriach wiekowych, gdzie łącznie nagrodzono 70 osób. Oceniało pomysłowość, samodzielność wykonania adekwatną do wieku autora. W wizji anioła musiało być to coś, co powoduje, że jest on jedyny i inny od pozostałych. Według jury prace uczestników konkursu charakteryzują się nieograniczoną fantazją, dużą swobodą działania, pomysłowością formy, jak i doboru środków oraz materiałów plastycznych.

– Bardzo cieszy nas aktywność nie tylko dzieci, ale również osób dorosłych, które coraz liczniej biorą udział w naszych konkursach – orzekli jurorzy.

  • Oto laureaci I miejsc w poszczególnych kategoriach:
  • grupy przedszkolne – Milena Ciućka
  • kategoria zerówka – Patryk Golec
  • klasy 1-3 – pierwsze miejsce zajęły cztery osoby: Gabriela Szteino, Matylda Kućka, Alicja Liberda, Hanna Twarowska
  • klasy 4-6 – pierwsze miejsce zajęły trzy osoby: Dominik Tobor, Szymon Sygit, Zofia Miłek
  • klasy 7-8 – Joanna Szczygieł
  • dorośli – Grzegorz Nalepa, Lidia Steinhof-Ciba

Rozdanie nagród odbyło się w dwóch turach Na powitanie gości swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Jolanty Kokoszewskiej, Hanna Bucior i Olek Organowski. Jako pierwsi dyplomy odbierali najmłodsi uczestnicy, którym nagrody wręczał przewodniczący Rady Osiedla Mikuszowice Śląskie Wiesław Gęga. W drugiej kolejności nagrody wręczono uczniom klas starszych oraz dorosłym, którym gratulował radny Rady Miejskiej Bielska-Białej Jerzy Bauer.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.