UKKS Istebna na futsalowo

Bardzo intensywnie spędzały minione dni piłkarki UKKS Istebna, które udowadniają, że także w rywalizacji pod dachem dają sobie radę.

Remis i dwie porażki to bilans udziału naszych góralek w Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet do lat 19, które rozegrane zostały w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Wyniki:
Prądniczanka – UKKS Istebna 7:1
Pogoń Tczew – UKKS Istebna 4:1
UKKS Istebna – Ślęza Wrocław 2:2

Rywalki naszych dziewczyn to drużyny, które dominowały w całym turnieju zajmując pierwsze (Tczew) oraz czwarte (Prądniczanka) miejsce, a już sam awans do finałowego turnieju był sporym sukcesem.

– Nasz udział w tych Mistrzostwach był nagrodą dla zawodniczek za zaangażowanie w trening przez ostatnie 4 lata. Może nie osiągnęliśmy jakiegoś wielkiego wyniku, ale awansu nikt nam za darmo nie dał. Zdobyte doświadczenie zaprocentuje w następnych latach biorąc pod uwagę fakt, że byliśmy jedną z najmłodszych drużyn na Mistrzostwach. Turniej pokazał nam ile jest przed nami pracy, żeby rywalizować z czołówką. Na pewno taką pracę będziemy wykonywać. Drużyna jest ambitna i obiecujemy że w przyszłym roku znów będziemy walczyć – powiedział trener Marcin Pudalik.

Nasze góralki zanotowały bardzo udany debiut w Śląskiej II Lidze Futsalu. W pierwszym w swojej historii meczu UKKS Istebna pokonał Women’s Sports Academy Ustroń 11-2.

Plan minimum zrealizowały piłkarki w kategorii U15 awansując do następnej rundy Młodzieżowych Mistrzostw  Polski w Futsalu w tej kategorii wiekowej.

W rozegranej w Rybniku pierwszej rundzie eliminacyjnej nasza drużyna uzyskała następujące wyniki:
TS ROW Rybnik – UKKS Istebna 6:1
GKS Katowice – UKKS Istebna 8:0
KKS Wisła Skoczów – UKKS Istebna 2:7
i zajmując trzecie miejsce wywalczyła awans.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.