Nowy wóz strażacki OSP Istebna Zaolzie

Dzień 13 grudnia 2021 roku z pewnością przejdzie do historii OSP Istebna Zaolzie, będąc jednocześnie ważnym momentem dla całej Gminy Istebna. W późnych godzinach popołudniowych z Kielc do jednostki przyjechał bowiem wyczekiwany, nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN.

W powitaniu wozu udział wziął Zastępca Wójta Gminy Istebna Łukasz Małysz, a także Prezes Gminny OSP druh Stanisław Kędzior, Komendant Gminnego Związku OSP w Istebnej druh Stanisław Legierski, druhowie OSP Istebna Zaolzie i ich rodziny oraz wielu mieszkańców okolicznych przysiółków. Nie zabrakło też licznej reprezentacji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Istebna – Zaolzie, która szczególnie spontanicznie okazywała radość z nowego nabytku jednostki, witając samochód zapalonymi pochodniami.

Prezes OSP Istebna Zaolzie druh Tadeusz Kohut, który wraz z Naczelnikiem OSP Istebna Zaolzie Łukaszem Łupieżowcem i druhem Michałem Zowadą odbył trasę z Kielc do Istebnej nie krył dumy prezentując nowy wóz bojowy.

Jest to średni samochód ratowniczo-gaśniczy zbudowany na podwoziu MAN-a  w kieleckim zakładzie produkcyjnym STOLARCZYK technologia pożarnicza. Jego zbiornik mieści 4650 litrów wody, co czyni go idealnym rozwiązaniem w terenie, gdzie dostęp do wody bywa utrudniony. Zaletami wozu są między innymi: autopompa o wydajności max. 4200 litrów na minutę, silnik o mocy 320 KM, dodatkowe oświetlenie i szybkie natarcie. Waga auta wraz z wodą i sprzętem nie przekracza 16 ton.

Wartość nowo zakupionego samochodu OSP Istebna Zaolzie to aż 861 tys. złotych! Ta wymagająca inwestycja nie byłaby możliwa gdyby nie dobra współpraca i pozyskane dofinansowanie, a także duże wsparcie ze strony władz Gminy Istebna na czele z Wójt Gminy – Łucją Michałek.

Inicjatywa od samego początku miała też ogromne poparcie społeczne, co znalazło odzwierciedlenie podczas organizowanych przez jednostkę zbiórek, dzięki czemu ostatecznie wyasygnowano 91 tys. złotych wkładu własnego.

Dbając o bezpieczeństwo użytkowania nowego auta w trudnym, górskim terenie jednostka zdecydowała się także zakupić łańcuchy, które były niezbędnym wyposażeniem na progu rozpoczynającej się zimy.

Zakup nowego wozu dla OSP Istebna Zaolzie to inwestycja w bezpieczeństwo całej Gminy Istebna, czego potwierdzenie znajdujemy w codziennej współpracy wszystkich jednostek.

Pierwsze 300 kilometrów już za nim – niechaj dobrze służy druhom OSP Istebna Zaolzie pomagając im w niełatwej służbie i niosąc pomoc potrzebującym!

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.