Jest budynek na centrum zdrowia psychicznego

Centrum zdrowia psychicznego powstanie przy ul. Krasińskiego 28 w Bielsku-Białej. Bielska gmina użyczyła budynek po byłej siedzibie Beskidzkiej Izby Lekarskiej powiatowi bielskiemu.

– Przed nami remont i adaptacja obiektu pod nową działalność. Szacujemy te prace na ponad 2 mln zł. Docelowo myślimy o trzecim takim centrum, które chcemy zlokalizować w Czechowicach-Dziedzicach- mówi starosta bielski Andrzej Płonka. 

Beskidzkie Centrum Psychiatrii- Olszówka, której organem prowadzącym jest Powiat Bielski realizuje program pilotażowy od 1 września 2018 r. w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, który polega na tworzeniu centrów zdrowia psychicznego. Przy ul. Krasińskiego będą mieściły się: poradnia zdrowia psychicznego, oddział dzienny, punkt konsultacyjny działający 24 h/dobę oraz tzw. zespół środowiskowy. Ten ostatni składa się z lekarza i pielęgniarki i jest zespołem wyjazdowym, który konsultuje pacjenta w jego domu. 

Będzie to już drugie takie centrum, pierwsze działa w siedzibie szpitala- przy ul. Olszówka. – Nasz szpital obsługuje mieszkańców powiatu i miasta, to ok. 260 tysięcy dorosłych. Minister zdrowia od dawna sugerował utworzenie drugiego centrum, ale wcale nie było łatwo znaleźć odpowiedniego budynku- mówi starosta Płonka. 

Plan jest taki, aby centrum zdrowia psychicznego przy ul. Krasińskiego zaczęło przyjmować pacjentów już w przyszłym roku. 

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.