Głosuj na świątecznie rozświetlone Bielsko-Białą!

Już można głosować na świątecznie rozświetlone Bielsko-Białą w ogólnopolskiej akcji Świeć się z Energą. To trzynasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski, otrzyma tytuł i dodatkowe nagrody – łącznie do osób potrzebujących i instytucji pomocowych ze zwycięskiego miasta trafi sprzęt o wartości 40.000 zł.

Oprócz sprzętu AGD będą to lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń oraz nowoczesna instalacja fotowoltaiczna przeznaczona dla placówki typu dom dziecka.

Rywalizacja w konkursie świetlnych dekoracji stała się w okresie świątecznym wyczekiwanym zwyczajem. Jest też tradycyjnie okazją do pomocy potrzebującym. Przypomnijmy, że Bielsko-Biała już trzy razy było zdobywcą tytułu Świetlnej Stolicy Polski. Ostatni raz za rok 2019. Wtedy większość nowoczesnych lodówek, pralek, zmywarek, czajników i mikrofalówek – decyzją Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej – trafiła do niepełnosprawnych i osób, które opiekowały się bardzo ciężko chorymi członkami swoich rodzin.

Głosowanie w trzynastej, obecnej edycji konkursu potrwa do 11 stycznia 2022 roku. Zwycięskie miasto poznamy 25 stycznia.

Aby zagłosować na nasze miasto należy:

– zalogować się lub zarejestrować w serwisie;
– potwierdzić rejestrację za pomocą linka aktywującego, który otrzymamy na podany przez nas adres e-mail (często informacja z linkiem trafia do spamu lub śmieci w naszej poczcie – link należy skopiować i wstawić w przeglądarkę);
– następnie logujemy się na nasze konto;
– podajemy swój numer telefonu komórkowego w zakładce zweryfikuj swój numer telefonu;
– w rubrykę kod wprowadzamy numer, który otrzymaliśmy za pomocą sms, akceptujemy regulamin i wtedy już możemy głosować.

Każdy może oddać 10 głosów dziennie.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Najpierw najpiękniej rozświetlone na święta miasto zostanie wybrane w województwie, a następnie miasta, które zwyciężą w regionach, awansują do ogólnopolskiego finału. Głosowanie w ogólnopolskim plebiscycie zacznie się 14 stycznia i potrwa do 25 stycznia, do godziny 12.00.

W tym roku, po pandemicznej przerwie i oszczędnościach, Bielsko-Biała wróciła do tradycji pięknego strojenia się na święta w dekoracje świetlne. Dekoracje są na placu Ratuszowym, ul. Ratuszowej, placu Wolności, ul. 11 Listopada, placyku przy Reksiu, ul. Przechód Schodowy, przejściu podziemnym na placu Bolesława Chrobrego, na samym placu, Rynku i ośmiu odchodzących od niego malowniczych uliczkach – ul. Podcienie, Wzgórze, Schodowej, Kościelnej, Cieszyńskiej, Celnej, Krętej i Juliusza Słowackiego oraz na zamku – siedziba Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

Na placu Ratuszowym stanęła choinka, a nad wejściem do historycznego budynku Ratusza pojawiła się dekoracyjna przewiązka. Na krzywym mostku nad rzeką Białą są ozdobne łuki. Ulicę Ratuszową oświetlają wianki, a na placu Wolności stanęli Bolek i Lolek. Wyjątkowego oświetlenia doczekała się też ul. 11 Listopada, gdzie nad głowami przechodniów jest dużo więcej przewiązek niż w poprzednich latach. W rejonie mostu na rzece mamy figury dżentelmena i damy nawiązujące do przypadającej w tym roku 70. rocznicy połączenia Bialska i Białej.

Figura Reksia stanęła przy ul. Przechód Schodowy. Na schodach pojawiły się choinki. Między mostem a ul. ks. Stanisława Stojałowskiego swoje miejsce znalazł Mikołaj na saniach ciągniętych przez renifery. Ozdoby zawisły także po obu stronach przejścia podziemnego pod ul. 3 Maja, skąd wchodzimy na plac Bolesława Chrobrego ozdobiony piękną, nową i bardzo okazałą choinką i dekoracjami na latarniach oraz projekcjami na elewacji zamku. Na placu stoi też ramka świetlna do robienia zdjęć.

Świąteczną szatę otrzymał Rynek i odchodzące od niego uliczki. Światła zawisły na drzewach, studni i latarniach. Na ul. Władysława Orkana tuż przed Świętami Bożego Narodzenia prawdopodobnie swoje miejsce znajdzie drewniana szopka.

Dekoracje będą cieszyć oko bielszczan i gości do końca stycznia 2022 roku, a na Świetlną Stolicę Polski można głosować do 11 stycznia.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.