W rocznicę stanu wojennego

13 grudnia pod tablicą upamiętniającą działalność NSZZ Solidarność umieszczoną na ścianie kościoła Opatrzności Bożej w Białej złożono kwiaty, zapalono znicze i odśpiewano hymn państwowy.

W symbolicznej uroczystości udział wzięli m.in. minister Stanisław Szwed, przedstawiciele kombatantów, Solidarności i Instytutu Pamięci Narodowej, samorząd Bielska-Białej reprezentował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Piotr Ryszka.

– Kościół Opatrzności Bożej podobnie jak katedra św. Mikołaja to takie symboliczne miejsca, gdzie spotykaliśmy się zarówno przed stanem wojennym, w jego trakcie, jak i po jego zakończeniu na mszach świętych za ojczyznę. Tu też zawsze czekali na nas ZOMO-wcy i pracownicy Urzędu Bezpieczeństwa, którzy nas pałowali, łapali i zamykali. Z tego powodu to miejsce jest dla nas symbolem i dlatego tu przychodzimy, aby oddać hołd wszystkim represjonowanym – mówił wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.