Świątecznie w Komorowicach

W minioną sobotę, 11 grudnia świąteczna atmosfera zagościła na pl. Józefa Niemczyka w Komorowicach za sprawą 3. Komorowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.  

Jarmark otworzył prezydent Jarosław Klimaszewski, który symbolicznie rozświetlił choinkę. 

– W tym roku poza rozświetleniem choinki na placu Bolesław Chrobrego rozpoczynamy sezon świąteczny w Komorowicach, żeby pokazać, że nie tylko centrum jest ważne, ale też wszystkie dzielnice w naszym mieście. Dzisiaj nie ma Komorowic Śląskich, Komorowic Krakowskich, wszyscy jesteśmy bielszczanami. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, że ten jarmark tak świetnie wygląda – mówił podczas otwarcia jarmarku prezydent J. Klimaszewski. 

Wydarzenie przyciągnęło spore tłumy. Na placu ustawiono stoiska z rękodziełem oraz wypiekami przygotowanymi przez lokalną społeczność. Uczestnicy mogli skorzystać z bogatej gastronomicznej. Pokazy udzielania pierwszej pomocy przygotowali również druhowie z OSP. Nie zabrakło również konkursów dla najmłodszych.

W organizację jarmarku zaangażowała się cała społeczność Komorowic: Dom Kultury, rady osiedli, Stowarzyszenie Komorowice, ochotnicze straże pożarne, Przedszkola nr 39 i 40, Szkoły Podstawowe nr 29 i 30, Klub Seniora, Książnica Beskidzka oraz lokalna drużyna harcerska.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.