W sobotę w Zakopanem odbyły się zawody w skokach narciarskich dzieci i młodzieży „Ski Jumping Winter Tatra Cup”. W gronie medalistów imprezy znaleźli się zawodnicy WSS Wisła Marta Ściborski oraz Adam Pilch.

W weekend odbyły się zawody FIS CUP w szwajcarskim Kanderstegu, gdzie wystartowali zawodnicy WSS Wisła. W sobotnich zmaganiach Arkadiusz Jojko zajął trzynaste, Kacper Juroszek – dziewiętnaste, a Szymon Joko – dwudzieste ósme miejsce. Zawody zdominowali reprezentanci Austrii, którzy zajęli pierwszych sześć lokat. W drugim dniu zawodów Arkadiusz Jojko zajął piętnaste, Kacper Juroszek – siedemnaste, a Szymon Jojko – dwudzieste trzecie miejsce.

Również niemieckie Klingenthal przez miniony weekend było areną sportowych zmagań. Piotr Żyła zajął siedemnaste, a Paweł Wąsek (obaj WSS Wisła) – trzydzieste miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zwyciężył Austriak, Stefan Kraft a trzeci na podium był Kamil Stoch. W niedzielnym konkursie w Klingenthal Piotr Żyła uzyskał najlepszy jak dotąd rezultat tej zimy w zawodach Pucharu Świata i wywalczył 14. miejsce. Podopieczny Michała Doleżala oddał tego dnia skoki na odległość 124 oraz 129 metrów.

Pozostali dwaj zawodnicy WSS Wisła odpadli w pierwszej rundzie. Aleksander Zniszczoł uplasował się na czterdziestej drugiej pozycji, natomiast Paweł Wąsek został zdyskwalifikowany za niezgodny z regulaminem kombinezon.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.