Marian Dziędziel w Książnicy Beskidzkiej

Gościem Książnicy Beskidzkiej 9 grudnia był Marian Dziędziel, aktor znany z wielu ciekawych i charakterystycznych ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych.

Marian Dziędziel jest niezwykle barwną osobą, z dystansem do siebie i ogromnym poczuciem humoru, o czym przekonali się goście uczestniczący w spotkaniu, słuchając zabawnych anegdot między innymi o kulisach pracy aktorskiej.

Aktor przez lata związany był z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W Książnicy Beskidzkiej opowiedział o początkach swojej artystycznej kariery, o współpracy z Kazimierzem Kutzem i o tym, jak stał się jednym z ulubionych aktorów Wojciech Smarzowskiego. WeseleDom złyDrogówka czy Pod Mocnym Aniołem to filmy, w których Marian Dziędziel stworzył charakterystyczne role, na długo zapadające w pamięć widzów. Wcielił się w postacie o skomplikowanej osobowości, często brutalne i doświadczone przez życie.

Spotkanie – zorganizowano w ramach programu Gotowi by zwyciężać. Biblioteka seniorom dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – które poprowadził Dariusz Rekosz.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.