Świąteczny Jarmark z Tradycją już za nami

Świąteczna atmosfera, piękna pogoda, cudowni wystawcy – tak w wielkim skrócie można opisać Świąteczny Jarmark z Tradycją, który w miniony weekend odbył się w Wiśle. 

Świąteczny Jarmark z Tradycją na Placu Hoffa w Wiśle odbył się w tym roku w weekend 11-12 grudnia. Na wiślańskim rynku przez dwa dni panowała niezwykła, ciepła i świąteczna atmosfera, przepełniona regionalnymi smakami, muzyką i wyrobami rękodzielników. Oczywiście na Placu Hoffa pojawił się też Święty Mikołaj a przez rynek jeździł Pociąg do Świętego Mikołaja.  

W ramach Świątecznego Jarmarku z Tradycją w Wiśle odbyły się także warsztaty świąteczne i różnego rodzaju animacje. Na dzieci czekał pociąg, który zabierał je na wyspę Św. Mikołaja, a na scenie pojawili się artyści w świątecznym repertuarze – podczas jarmarku usyszeliśmy Kapelę Mała Wisła, Zespół Regionalny Mała Wisła, Antosię Kraszewską, Silesian Brass Quartet a po występach świetną muzykę zapewnił DJ Szymon a w niedzielę odbyły się animacje dla dzieci, które prowadziły Ciotki Animatorki a o oprawę muzyczną zadbał Maciek Gucik, który zagrał kolędy i pastorałki. Jednym z najważniejszych i najbardziej symbolicznych momentów jarmarku było rozświetlenie wiślańskiej choinki. 

Po zakończeniu jarmarku na rynku, przenieśliśmy się do Parku Kopczyńskiego, gdzie Mała Szkoła Baletu zaprosiła na przedstawienie Teatru w Miniaturze pt. „Dziadek do orzechów”. Całość prowadził Rafał Cieślar.

Na Placu Hoffa pojawili się także goście z Nadleśnictwa Wisła, którzy przywieźli ze sobą mnóstwo prezentów prosto z wiślańskich lasów. Żeby otrzymać świąteczne drzewko z Nadleśnictwa, trzeba było wykazać się aktywnością – powiedzieć wierszyk, czy zaśpiewać kolędę. Mimo takich wyzwań, chętnych nie brakowało. 

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.