Narciarski weekend z pucharowymi punktami

W rozegranych w miniony weekend zawodach kolejne punkty w klasyfikacji Pucharu Świata wywalczył Dominik Bury zaś nasi skoczkowie punktowali w zawodach FIS Cup.

Reprezentujący AZS AWF Katowice Dominik zajął podczas rozgrywanego w szwajcarskim Davos biegu na dystansie piętnastu kilometrów techniką dowolną 26 miejsce i jego dorobek w klasyfikacji Pucharu Świata wzrósł do 8 punktów.

Słabiej w Davos zaprezentował się Kamil Bury, który w tym samym biegu zajął 71 miejsce, zaś w rozegranym wcześniej sprincie techniką dowolną zakończył swój udział na eliminacjach zajmując 57 miejsce.

Kolejne punkty w zawodach FIS Cup wywalczyli nasi skoczkowie.

W rozegranej w szwajcarskim Kanderstegu dwudniowej imprezie wzięli udział reprezentujący klub WSS Wisła bracia Arkadiusz i Szymon Jojko z Istebnej oraz Kacper Juroszek z Jaworzynki.
Najlepiej zaprezentował się Arkadiusz, który w sobotę zajął 13 miejsce zaś w niedzielę był 15. Kacper ukończył zawody odpowiednio na 19 i 17 miejscu zaś Szymon został sklasyfikowany na 28 (sobota) i 23 (niedziela) pozycji.

W aktualnej klasyfikacji FIS Cup nasi skoczkowie zajmują następujące miejsca:
22. Arkadiusz Jojko – 155 pkt.
50. Szymon Jojko – 48 pkt.
53. Kacper Juroszek – 46 pkt.

Warto przypomnieć, że najlepszy do tej pory wynik naszych skoczków w aktualnej edycji FIS Cup to 6 miejsce Arkadiusza w listopadowych zawodach szwedzkim Falun.

Gmina Istebna

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.