Od trzydziestu lat polscy harcerze przekazują Betlejemskie Światło Pokoju z myślą, że przyniesie ono do naszych domów dobro, miłość i radość w zbliżające się święta. W tym roku Ogień Betlejemski w Bielsku-Białej będzie można odebrać od 13 do 22 grudnia w godzinach od 13.00 do 17.00 w siedzibie Hufca Beskidzkiego ZHP im. hm. Józefa Drożdża przy ul. Fryderyka Chopina 3.

Szczególnie w tym burzliwym, pełnym szumów ze świata okresie, potrzebna nam jest chociaż namiastka pokoju i nadziei. Te wartości chcą nieść harcerki i harcerze z Hufca Beskidzkiego, rozpraszając Betlejemskie Światło Pokoju, wraz z tegorocznym jego hasłem Światło Nadziei.

W liście przesłanym przez hufiec czytamy: Sama nadzieja jednak nie wystarczy, musi ona być połączona z chęcią rozwijania się i tworzenia wokół nas dobra. Nie możemy zostać w miejscu, bo świat wokół nas ciągle się zmienia. W Święta Bożego Narodzenia zastanówmy się, jak w kolejnym roku możemy stać się lepszymi ludźmi, którzy będą w stanie tworzyć nowe jutro, bez nienawiści i gniewu. Świat, który chcielibyśmy zostawić choć lepszym, nim go zastaliśmy.

Msza św. z przekazaniem ognia odbędzie 19 grudnia o godz. 12.30 w bielskiej katedrze św. Mikołaja. Tego samego dnia na terenie Bielska-Białej, Wilkowic i Jaworza rozpalone będą od Ognia Betlejemskiego ogniska, gdzie mieszkańcy będą mogli zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów. Harcerze zachęcają do wzięcia własnych lampionów: Niechaj ten ogień dotrze do Waszych rodzin, sąsiadów, znajomych, osób starszych, chorych i samotnych.

Ogniska Betlejemskiego Światła Pokoju zapłoną w następujących miejscach: Przystanek turysty w Małej Straconce, miejsce ogniskowe przy amfiteatrze w Lipniku, miejsce ogniskowe na Dębowcu, Park Słowackiego nieopodal siedziby hufca, teren ośrodka harcerskiego Wilczysko w Wilkowicach, wiata za kaplicą św. Jana Nepomucena w Jaworzu-Nałężu.

Ogień Betlejemski będzie można odebrać także w siedzibie hufca przy ul. Fryderyka Chopina 3 od 13 do 22 grudnia w godzinach od 13.00 do 17.00.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.