Rozświetlili choinki w sportowy sposób

Choinki zasilane prądem wytworzonym przez pedałujących na rowerach stanęły 9 grudnia obok figurki Reksia na ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej. To efekt akcji Choinki Nadziei organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Najpierw na placyku przy moście pojawiły się naturalne choinki, do których podłączone zostały rowery wytwarzające prąd. Uczniowie z bielskich szkół podstawowych ozdobili świąteczne drzewka, a następnie rozświetlili je, pedałując na specjalnych rowerach. Wytworzyli w ten sposób prąd, który zasilił energooszczędne oświetlenie choinkowe.

– Nasza akcja łączy dwie tematyki – społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy tzw. ekologiczne święta. Zachęcamy do oszczędzania energii, ograniczenia odpadów, używania naturalnych choinek i nie marnowania jedzenia – mówi pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

Partnerem wydarzenia są Dwujęzyczne Szkoły im. Władysława Kopalińskiego. Uczniowie tej placówki przygotowują ekologiczne ozdoby oraz własnoręcznie kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Opieki przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej.

Fundacja Ekologiczna Arka razem ze szkołami podstawowymi i organizacjami organizuje akcję Choinki Nadziei od 2005 roku.

UM Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.