Nowa, sportowa wystawa na rynku w Wiśle

Na rynku, tuż przed Domem Zdrojowym, stanęła wystawa przygotowana przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie z okazji przypadającego w przyszłym roku 70-lecia placówki.   

Wystawa „70 lat Muzeum z pasji do sportu” to plansze informacyjne o historii i kolekcji tej placówki, wzbogacone fotografiami. Ekspozycja od lipca prezentowana jest w różnych polskich miastach. Do tej pory była m.in. w Płocku czy Kołobrzegu. Teraz mieszkańcy i turyści odwiedzający Wisłę mają możliwość zapoznania się pokrótce ze zbiorami muzeum. 

– To wystawa, która zapowiada przyszłoroczny jubileusz 70-lecia Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, jednego z najstarszych tego typu muzeów w Europie i na świecie” – tłumaczy dyrektor tej placówki Sławomir Majcher.

Muzeum posiada w swej kolekcji ponad 60 tys. eksponatów, z czego ok. 3 tys. znajduje się tam na stałej ekspozycji. Muzeum Sportu i Turystyki otwarto w Warszawie w październiku 1952 r. 

Zachęcamy do obejrzenia wystawy podczas spacerów po naszym rynku! Ekspozycja będzie u nas przez najbliższy miesiąc.

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@beskidslaski24.pl.