Kolejne starty naszych biegaczy

Dwójka biegaczy NKS Trójwieś Beskidzka reprezentowała nasz kraj w zawodach FIS, które odbyły się w szwajcarskim Goms.

W biegu na 5 km techniką klasyczną juniorek 11 miejsce wywalczyła Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka). W biegu na 10 km techniką klasyczną juniorów Łukasz Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka) zajął 44 miejsce. W biegu na 5 km techniką dowolną juniorek ze startu wspólnego Zuzanna Fujak zajęła 11 miejsce, a w biegu na 10 km techniką dowolną juniorów ze startu wspólnego 14 miejsce wywalczył Łukasz Gazurek.

Ponadto w sprintach techniką dowolną juniorek Zuzanna Fujak zajęła 17 miejsce (1/4 finału), a Łukasz Gazurek – 12 (1/2 finału).

Ponadto dalsze miejsca zajęli nasi biegacze podczas rozegranych w miniony weekend w norweskim Lillehammer zawodów Pucharu Świata.

Kamil Bury (KS AZS AWF Katowice/Istebna) zajął 51 miejsce (eliminacje) w sprincie techniką dowolną mężczyzn. W biegu na 15 kilometrów techniką dowolną mężczyzn Dominik Bury (KS AZS AWF Katowice/Istebna) wywalczył 60, a Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka) 71 miejsce.

Bieg sztafetowy 4 x 7,5 kilometrów mężczyzn, w którym Polskę reprezentowali Kamil Bury, Dominik Bury, Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) oraz Mateusz Haratyk, zakończyliśmy na 16 miejscu.